Przejdź do treści głównej

Migawki ze świata Blog podróżniczy

Góry marmurowe

Góry marmurowe to nazwa 5 marmurowych i wapiennych wzgórz położonych  w pobliżu miasta Da Nang, w środkowym Wietnamie. Poszczególne wzgórza noszą nazwy Kim Son (Góra Metalu), Moc Son (Góra Drewna), Thuy Son (Góra Wody), Hoa Son (Góra Ognia) oraz Tho Son (Góra Ziemi). Znajdują się one na terenie wioski Non Nuoc, gdzie ludzie zajmują się głównie rzeźbiarską obróbką kamienia. Największą i najbardziej znaną jest  Thuy Son, którą można zwiedzać.

Góry Marmurowe

Dojazd do Gór Marmurowych

Rano łapiemy autobus jadący z Hoi An do Da Nang. Mówimy kierowcy, że chcemy dojechać do Marble Mountains (Góry Marmurowe). Udaje nam się porozumieć, więc możemy ruszać w drogę. Po chwili podchodzi do nas kontroler biletów żądając od nas 80 000 VND za bilety. Ponieważ jechaliśmy już tym samym autobusem i płaciliśmy połowę tej kwoty, dajemy mu wyliczone 40 000 VND upierając się, że tyle kosztuje bilet. Bileter szybko odpuszcza i idzie dalej.

Autobus zatrzymuje się przy głównej drodze i kierowca wskazuje nam kierunek. My decydujemy się najpierw pójść do naszego pensjonatu, żeby zostawić bagaże. Upał daje się nam we znaki. Chwilę odpoczywamy w pokoju, po czym ruszamy zwiedzać.

Zwiedzanie Thuy Son

Najpierw docieramy w miejsce, gdzie wcześniej wysiedliśmy z autobusu. Odchodzimy kawałek od głównej drogi i trafiamy na boczną drogę prowadzącą do bardzo ładnej wieży i jakiś ogródków. Nie ma tu żadnych drogowskazów, więc nie jesteśmy przekonani czy tędy dojdziemy na szczyt wzgórza, które chcemy odwiedzić. Postanawiamy wrócić na główną drogę i wejść oficjalnym wejściem.

Po krótkim czasie docieramy do kas biletowych. Płacimy 80 000 VND i chwilę później wspinamy się już stromymi schodami na wzgórze Thuy Son (Góra Wody).

Uczniowie Buddy Kwiatek

Znajdują się tu liczne pagody i świątynie poukrywane w  jaskiniach. Miejsce jest bardzo klimatyczne. Z punktów widokowych możemy podziwiać pozostałe 4 góry. Całe popołudnie spędzamy krążąc po wzgórzu. Na samym końcu dochodzimy do punktu, w którym widzimy schody prowadzące do wieży, przy której byliśmy na samym początku. Po drodze nie ma żadnych bramek, strażników, czy kas. Czyli można tu jednak wejść bez biletu 🙂

Pagoda Linh Ung Pagoda Linh Ung Grota Ban Co Jaskinia Tang Chon Wnętrze jaskini Huyen Khong

U podnóża góry znajduje się jeszcze jedna jaskinia, ale żeby ją zwiedzać trzeba kupić osobny bilet. My tym razem odpuszczamy i zamiast tego zagłębiamy się w miasteczko, gdzie co drugi budynek jest warsztatem rzemieślniczym. Wszędzie dookoła otaczają nas kamienne rzeźby. Wielkie posągi Buddy, różnorakie stwory, smoki etc.

Powiązane wpisy

Widżety

Powrót do góry strony