Przejdź do treści głównej

Migawki ze świata Blog podróżniczy

Okolice Annecy

Annecy to urokliwe miasteczko położone we wschodniej części Francji. Przez jakiś czas mieszkali w nim nasi przyjaciele, Gabrysia i Mateusz. Zapraszali, więc postanowiliśmy skorzystać! Wiecie jak to jest z wizytami u znajomych po dłuższych przerwach. Więcej rozmów, niż zwiedzania, także w tym poście nie będzie pewnie tony informacji 😀 Mieliśmy okazję przejść się po miasteczku, więc wrzucamy klika zdjęć z okolicy, a nuż kogoś skusi to miejsce na dokładniejsza ekslprację:)

Palais de l’Isle

Panoramiczne zdjęcie na którym widać Palais de l'Isle i otaczające go, kolorowe budynki
Panorama z rana

Dla nas był to zdecydowanie najbardziej urokliwe miejsce w Annecy. W centrum miasta, na wysepce, stoi malowniczy budynek. Został zbudowany jako zamek obronny w XII wieku. Obecnie jest to muzeum. Na pewno stanwoi super obiekt do zdjęć, gdyby tylko dobry warun się przytrafił.

Panorama przy zachodzie słońca

Cała okolica i pozostałe budynki przy rzecze Thiou są warte zobaczenia! Krążyliśmy różnymi uliczkami i w sumie gdzie by nie postawić nogi, tam jest piękny widok.

Kolorowe budynki przy rzece Thiou
Kawiarnia nad rzeką

Wybrzeże jeziora Annecy

Miasteczko Annecy malowniczo położone jest tuż przy pięknym jeziorze o tej samej nazwie, znanym jako Lac d’Annecy.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku jest tu wiele ścieżek spacerowych, które prowadzą zarówno wzdłuż jeziora, jak i w głąb urokliwego okolicznego krajobrazu. Idealne miejsce do relaksu na leżaczku z ładnym widokiem, albo popijania porannej kawki.

Fotograficznie też znajdziemy tu kilka ciekawych miejsc. Nie mieliśmy wiele czasu, a szkoda, bo jest tu kilka ciekawych tematów na zdjęcia:)

Col du Pré Vernet

Następnego dnia mieliśmy trochę luźniejszy plan, co dało nam okazję na dłuższy spacer. Postanowiliśmy udać się na piechotę do urokliwej okolicy znanej jako Col du Pré Vernet. Jest to obszar otoczony z jednej strony górami, a z drugiej jeziorem Annecy. Na tym terenie znajdziemy ścieżki spacerowe i szlaki trekkingowe.

W Col du Pré Vernet jest znakomity punkt widokowy. Na szczycie otwiera się spektakularny widok na Annecy i rozległą część jeziora.

Kliknij, żeby zobaczyć 2 Kingi!

Na koniec dorzucamy przydatną mapkę z pinezkami:

Powiązane wpisy

Widżety

Powrót do góry strony